logo
Ke stažení

Zde najdete zajímavé materiály týkající se halových a také optických jevů. Především odkazy rozdělené podle různých kategorií apod.

Atmosferické jevy (PDF) - odkazy na snímky všech optických jevů. Snažil jsem se najít i fotografii určitého jevu u Měsíce, aby vynikl rozdíl mezi jevy u Slunce a vzácnými u Měsíce.

Halové jevy odkaz (PDF) - odkazy na halové jevy sezařené podle kategorií. Především odkazy přímo na snímek či nákres každé halové formy. Také odkazy na zajímavé webové stránky, týkající se těchto jevů. Seznam je v angličtině.

Video (PDF) - seznam odkazů na nejzajímavější videa na internetu. Blízké údery blesků, tornáda, prachové víry, elektrické oblouky u přepínačů a další. Všechny odkazy obsahují krátký popis např o jaký jde video formát a jeho velikost.

Halové jevy popis (PDF-ZIP) - kompletní přehled a popis všech známích halových jevů. Práce obsahuje fotografie i simulace jevů včetně popisků. Patrik Trnčák, 2005

Optické jevy popis (PDF) - publikace o všech optických jevech v zemské atmosféře, popis, fotografie a odkazy. Patrik Trnčák 2006.