logo
Zpravodaj Parhelium

Tento zpravodaj informuje o dění na scéně halových jevů, především přináší různé statistiky a pozorování za uplynulý měsíc, ale také přispívá na rozšíření znalostí o nových (vzácných) odrůdách halových jevů apod. Zde se objeví zajímavé „výcucy“ z aktuálního čísla Parhelia. Kompletní zpravodaj v dokumentu PDF naleznete zde.


zpravodaj Parhelium Parhelium 5/2006
Pozorování parhelického kruhu v Holešově a Brně (P.Trnčák, L.Košárek), Atmosférické jevy jako ročníková práce (V.Geryková), Z archívu fotografií (P.Trnčák).
zpravodaj Parhelium Parhelium 4/2006
Pozorování dotykových oblouků (P.Trnčák), Hvězdárna v Holešově (P.Trnčák), Návštěva (M.Popek), Bonus fotografií (M.Mikkila)
zpravodaj Parhelium Parhelium 3/2006
Pozorování vzácných jevů (P.Trnčák), Miniprofil: Tomáš Tržický, Návrhy (M.Třešňák), Historické záznamy z kronik
zpravodaj Parhelium Parhelium 2/2006
Pozorování Martina Jankoviče, Parhelia pod mikroskopem II (R.Maňák), Miniprofil: Marko Riikonen, Recenze nové knihy o halech (P.Trnčák)
zpravodaj Parhelium Parhelium 1/2006
Pozorování za leden, Zajímavosti a aktuality, Parhelia pod mirkoskopem I, Zelený záblesk, Miniprofil - Marko Mikkila, Eliptická hala - Michael Ellestad, Recenze webových stránek, Bonus - letoun a stopa
zpravodaj Parhelium Parhelium speciál
Halové jevy na diamantovém prachu v Itálii od Lukáše Košárka
zpravodaj Parhelium Rejstřík Parhelium pro rok 2005
Bonus: Rejstřík Parhelia za rok 2005
zpravodaj Parhelium Parhelium 8
Jaký byl rok 2005 - pozorování za listopad a prosinec - zajímavosti a aktuality - Kelvin Helmholtzova oblaka - Atmosférické jevy u Venuše - nejjednodušší halový jev - udílení diplomů mlhová duha u pouliční lampy.
zpravodaj Parhelium Parhelium 7
Ve znamení Parryho oblouků.
zpravodaj Parhelium Parhelium 6
Pozorování halových jevů, - duha a její formy - supercelly - výlet do Ždánic - anketa projektu HOP - pyramidální jevy, cirkumzenitální a cirkumhorizontální oblouk.
zpravodaj Parhelium Parhelium speciál - Pyramidální hala
Pozorování halových jevů na pyramidálních krystalech z ČR v srpnu a září 2005.
zpravodaj Parhelium Parhelium 5
Pozorování: halo u Měsíce - úpravy fotek - clona na zakrytí Slunce a fisheye - pyramidální hala - fotografie přes sluneční brýle.
zpravodaj Parhelium Parhelium 4
Pozorování za květen 2005, pozorování vzácných jevů II., Lascar display 1997, ledové krystalky IV, proč jsou hala u Měsíce tak málo častá, pozorování Martina Popka začátkem května, polarizační filtr, jasné parhelium v Přerově.
zpravodaj Parhelium Parhelium 3
Pozorování za duben 2005, Bishopův display 1977, eliptická hala, ledové krystalky III., rozhovor Michael Ellestad, o 9° halu, recenze knihy Atmospheric halos, Tyndallův jev, halový sloup z března 2005, kulový blesk, pozorování vzácných jevů I.
zpravodaj Parhelium Parhelium 2
Pozorování za březen 2005, halové jevy dne 1.3.2005, Kernův oblouk I, halové jevy z roku 1940 v Hong Kongu, rozdíly mezi 46° jevy, ledové krystalky II., vzácné subsun v Nýdku, historie halových jevů, sněhové halo, naše pozorovací místa.
zpravodaj Parhelium Parhelium 1
Pozorování za únor 2005, ramena parhelií, eliptická hala, halové jevy z roku 1966 na Aljašce, statistika halových jevů nad územím Československa, ledové krystalky I, halové jevy v praxy, schovávaná s haly.
zpravodaj Parhelium Parhelium 0
Seznámení s Parheliem, pozorování za leden 2005, tabulka napozorovaných jevů.